Tancem se člověk může spojit

se svým nitrem, léčit svoje hluboké bloky a postupně je

uvolňovat-transformovat do pohybu.

Jsem tanečnice...

Jmenuji se Natalie, jsem profesionální tanečnice a autorka projektu Transformační tanec. Procestovala jsem celý svět a studovala jsem v různých koutkách země místní kulturu a tradici. Mojí zálibou byl tradiční nebo chrámový tanec, který jsem pak tančila v chrámech a na mezinárodních festivalech. 

Tance, které jsou určené pro chrám a bohy, jsou hluboké, meditační až transové. Takový stav vědomí může člověk pocítit, když se spojí se svým nitrem a začne se jeho energie dostávat do posvátného prostoru okolo.

Něco podobného jsem poprvé zažila před několika lety na ostrově Bali, když jsem tančila chrámový tanec místním obyvatelům sama na pódiu. Cítila jsem energetickou vibraci po celém těle, zažila jsem doslova mírný trans. Byl to okamžik, kdy jsem zjistila, že tancem můžu uvolnit svoje bloky a taky zlepšit svůj zdravotní stav.

S postupem času, když jsem taneční styly různě kombinovala a trénovala, jsem si vytvořila techniky a styl tance, který vás provede vnitřní energetickou bránou. Najdete sebe sama hluboko uvnitř a uvolníte vnitřní bloky a napětí. Tancem je postupně odstraníte – transformujete do pohybu. Je to meditace v tanci a postupné uvolňování negativní energie ven z těla.

 

Transformační tanec - připravuji pro Vás novinku!

Moje taneční studium:

K vytvoření transformačního stylu jsem použila techniky chrámového tance z Bali, který jsem studovala na ostrově 7 let. Inspirovaly mě i další taneční styly, které jsem objevila na cestách, a také velkou část vědomosti a technik jsem použila ze studia odborné taneční konzervatoře.

Už na základní škole jsem navštěvovala různé sportovní kroužky, např. akrobacii a sportovní gymnastiku. Poté jsem se přestěhovala do Prahy, kde jsem započala 4leté studium na taneční konzervatoři – klasický balet a moderní tanec, a pokračovala studiem na konzervatoři Duncan Centre – současný jevištní tanec a taneční divadlo.

Po škole jsem začala hodně cestovat, kdy jsem navštívila cca 36 zemí. V každé zemi jsem zkoušela různé taneční styly a techniky. V Indii mě nadchnul tradiční indický tanec bharatanatyam a gypsy kalbelia. Chrámový tanec na Bali mě očaroval na 7 let. Během této doby jsem několikrát vystupovala na mezinárodním festivalu. Na Bali ve městě Ubud jsem také cvičila aktivně všechny styly jógy.

V Senegalu jsem se učila bubnovat i tancovat africké rytmy na horkém písku. Na ostrovech bývalé francouzské kolonie jsem zkoušela otrocké tance (Mauricius i Mayotte-Sega, sv. Marteen-Afrokaribské rytmy, a la Reunion-otrocká Maloya) Ve Francii a na ostrově la Reunion mám za sebou přes 5 let aktivního tréninku tahitského tradičního tance.

V České republice jsem navštěvovala velký počet tanečních i sportovních workshopu a seminářů různých tanečních stylu, jakými jsou například: čchi kung, sportovní gymnastiku, scénický tanec, afro tanec, indický tanec, břišní tanec a tribal fusion.

 

A co to vlastně je, ten Transformační tanec? Zjistíte brzy...:)

Fotogalerie - Cesta za tanečním poznáním.

 

Sólo vystoupení z mezinárodního festivalu. Bali 2013