Kov, který dokáže svou sílou zdvojnásobit energii minerálních kamenů

Stříbro je ušlechtilý kov používaný člověkem již od starověku. Vyznačuje se nejlepší elektrickou a tepelnou vodivostí ze všech známých kovů. Je jedním ze tří základních kovů v alchymii a je také jedním z nejcennějších kovů na Zemi. 

Stříbro je lunární kov, dirigent astrálních vibrací. Duchovní struktura stříbra může odrážet emoční náladu člověka. Tento kov je také schopen ukládat informace o vnitřním světě svého majitele. Stříbro je schopné odstranit a transformovat negativní energii, a proto jej lze použít k očištění aury člověka.

Barva stříbra představuje rovnováhu mezi černou a bílou. Je to okouzlující
a sofistikovaná barva. Má podobnou energii jako šedá barva, ale je zábavnější, živější a hravější. Vyjadřuje klid a vyrovnanost. Stříbrná barva představuje sny, vize a touhy po naplnění mimo materiální svět. V obdobích stresu může odstranit negativitu, eliminuje negativní síly, podporuje vnitřní stabilitu a vnáší do popředí osobní skrytý potenciál. Stříbrná je symbolem meditace, podporuje odhodlání, zajištění hojnosti, ochranu před negativní energií, odstranění zla. Je barvou Měsíce, měsíční magie a měsíční bohyně.

Ve světě magie je stříbro zasvěcené bohyni Seléné, která v řecké mytologii zpodobňuje měsíc. A v čem tkví magická moc stříbra? Je to ochrana proti uhranutí, uřknutí a kletbám.

Stejně jak i Měsíc odráží sluneční světlo, tak i stříbro odráží negativní energii.

Stříbro je kovem Měsíce a je ovlivňováno přílivem a odlivem. Je považován za ženský kov a je také spojen s ženskou energií měsíce. Podporuje intuici
a vnitřní klid, přitahuje lásku, plodnost a prosperitu, svou vodivou silou dokáže zdvojnásobit vlastnosti a energii polodrahokamů(proto se velmi doporučuje nosit kameny v kombinaci se stříbrem). Tento milovaný kov se nejlépe nabíjí v době, když měsíc dorůstá nebo je v úplňku. 

Svoje stříbrné šperky odložte na okno, kam nejvíc v noci svítí měsíc, a během noci nechte dobít.

Zajímavosti

V Evropě je stříbro dlouho považováno za „protijed“ ze všech druhů neštěstí: korupce, zlé oko, kouzlo lásky a … upíři.
Když studovali více než tucet receptů středověkých léčivých lektvarů, odborníci zjistili, že to bylo stříbro, které bylo jednou z jejich „nejúčinnějších složek“. Kromě toho byly na bolestivé místo nemocného aplikovány stříbrné šperky a někteří pacienti dostali předepsaný terapeutický nápoj stříbrné vody. Ukazuje se, že dům je dobře „hlídán“ nejen magickými talismany, ale také předměty z drahých kovů. Říká se, že čím více stříbrného zboží je uloženo
v bytě, tím méně je pravděpodobné, že se dostane do potíží, protože tento kov čistí auru každé místnosti.

Léčivá voda

Spojení stříbra a vody sahá až do starověku. Vládce Sumerian Entemena (2400 př. n. l.) měl stříbrnou vázu s měděným dnem. Voda byla nasycena ionty těchto kovů a získala léčivé a omlazující vlastnosti. I v té době lidé věděli o úžasných vlastnostech obou kovů. Měli dokonce představu
o synergickém účinku, ke kterému dochází, když jsou použity současně.

V některých zemích byly stříbrné mince vyhozeny do studní, aby se zlepšila kvalita vody. Lidé je také přidali do sklenic s mlékem, aby zabránili zakysávání. V 5. století před Kristem pil perský král Cyrus vodu pouze ze stříbrných nádob. Věřil, že ho zachránili před mnoha infekcemi. Po jeho příkladu následovali další velitelé. V roce 326 se tedy během invaze Alexandra Velikého do Indie začala šířit epidemie gastrointestinálních chorob. Netrpěly pouze nejvyšší úrovně armády, které pily ze stříbrných pohárů.

Stříbro je tedy nejen krásné na pohled, ale i mocné při kouzlení a léčení, vždyť to také není moc dávno, kdy i naše veřejnost objevila skvělé účinky koloidního stříbra, jenž působí při eliminaci choroboplodných bakterií, virů, mykóz a plísní.

Stříbro v historii

Nejstarší opracované kusy stříbra mají odhadem 5–6 tisíc let. Stříbro si oblíbili již staří Babyloňané, kteří je využívali pro výrobu šperků. A nejen to. Od počátku bylo stříbro i nositelem hodnoty.

Vysokým podílem stříbra vynikalo i zlato starých Egypťanů, tzv. elektrum. Také staří Řekové a Římané využívali slitiny zlata a stříbra. Ze stříbra se právě ve starém Římě údajně razily také první stříbrné mince.

Stříbrné mince se pak objevovaly ještě dlouho ve středověku. U nás se začaly razit v podobě stříbrných denárů v 10. století, které jsou dodnes považovány za jedny z nejkrásnějších mincí. Od 14. století se pak razily pražské groše. V 16. století se významným dolem a mincovnou stal Jáchymov. Odtud pocházejí stříbrné mince vážící unci a nazývané tolary. Zkomolením tohoto slova pak vznikl název americké měny dolar. Ten byl zaveden v roce 1785 právě v podobě stříbrné mince, tehdy existoval společně s mincemi ze zlata. Stříbrné mince se v USA přestali užívat v oběhu až v roce 1969.

V současnosti se setkáváme jenom s historickými a pamětními stříbrnými mincemi. Přestože je stříbro téměř všude kolem nás, zdaleka se nejedná pouze o šperky. Stříbro se hojně využívá v letectví, zbrojním průmyslu či elektronice. Je základem moderních nanotechnologií a v neposlední řadě pro své antibakteriální vlastnosti slouží i v lékařství.

Ryzost stříbra

Z technologických či estetických důvodů se stříbro jen zřídka uplatňuje ve své ryzí podobě. Také v klenotnictví se využívají slitiny stříbra, které často obsahují podíl mědi. Obsah stříbra vůči dalším kovům ve slitině určuje čistotu, tzv. ryzost stříbra.

Ryzost je ukazatelem, který definuje hmotnostní obsah drahého kovu ve slitině, většinou se udává v tisícinách (1/1000). Čisté stříbro má ryzost 1000/1000. Ve šperkařství je nejrozšířenější stříbro o ryzosti 925/1000, tedy slitina s 92,5 % obsahu stříbra.

České puncovní značky

Kovy a jejich slitiny ve formě mincí, šperků, destiček apod. se jako léčebný a energetický prostředek využívaly od starověku. Terapie kovem může člověku skutečně pomoci při nejrůznějších potížích. Kdysi naši předci znali jen sedm druhů kovů, což korespondovalo s počtem tehdy známých planet. Snad i proto bylo rozšířeno mínění, že kovy vznikají uvnitř Země právě díky působení oněch nebeských těles a každé planetě byl přiřazen jeden kov (zlato Slunci, cín Jupiteru, stříbro Luně, železo Marsu, rtuť Merkuru, olovo Saturnu a měď Venuši). V současné době se velmi intenzivně studuje vliv kovů na lidské tělo, a tak se i jejich vlastnosti uplatňují v alternativní medicíně.

Proč vám stříbrný šperk změní barvu na černou?

  • Máte překyselený organismus.
  • Šly jste do bazénu se šperkami.
  • Máte toxické a negativní myšlenky, které se odráží na stříbrném kovu.

Černání stříbra

Může mít různé příčiny. Jednou z nich je použití nekvalitní suroviny pro výrobu daného šperku. Tzn., že se může například jednat o směs, ve které je více niklu či jiného přidaného kovu. Další variantou je případ, kdy je směs kovů v pořádku, ale stříbro v této slitině reaguje s pH faktorem pokožky
a je-li tento faktor značně kyselý, způsobí oxidaci kovů a tím jejich zčernání. V tomto případě se jedná jednoznačně o výrobní vadu, na kterou se vztahuje standardní reklamační proces. Dobrá zpráva je, že se samozřejmě dá zčernání kdykoliv odstranit vyleštěním.

Jste poslední dobou psychicky vyčerpaná a máte negativní myšlenky? Pokud špatně zvládáte záchvaty zlosti a rozčilení, a přitom byste se ráda cítila vnitřně silnější a klidnější, tak je stříbrný šperk v kombinaci
s polodrahokamy přesně tím pravým pro vás.

  • Stříbro je kov, který dokáže svou sílou zdvojnásobit energii minerálních kamenů.
  • Stříbro a minerály jsou nositeli pozitivních vibrací a energií. Přináší mnoho účinků do našich životů, působí na naše zdraví a slouží jako amulety pro naše záměry, ať už je to láska, zdraví, štěstí, či hojnost a prosperita…
  • Stříbrné šperky mají tu výhodu, že se pro jejich ozvláštnění hodí všechny druhy kamenů. Stříbrný vzhled je považován v tomto ohledu za neutrální, a tak přijímá do své společnosti jakoukoliv barvu i vzhled. 

Už několik let mě stříbro fascinuje natolik, že jsem se rozhodla tímto magickým kovem ozdobit svoje náramky a meditační maly z pravých minerálů a polodrahokamů, které si můžete prohlédnout na e-shopu Deewa. Spoustu času mi trvalo, než jsem objevila opravdu kvalitního dodavatele na stříbro a minerály. 

Jsem velice ráda, že dnes můžu nabídnout umění z kvalitních přírodních materiálů , které splynou s vaším tělem a dodají energii z matky země.

Poznámka autora: Veškeré zde uvedené informace o léčivých účincích a vlastnostech stříbra
a drahých kamenů uvádím pouze jako všeobecně známé sdělení získané z internetu, knih a další literatury, kde každý autor uvádí, že nenese zodpovědnost za jím publikované texty. Drahé a léčivé kameny neslouží jako náhrada moderní medicíny, a proto v případě jakéhokoliv onemocnění vždy vyhledejte lékaře. Působení drahých a léčivých kamenů využívejte vždy pouze jen jako doplněk klasické léčby.

Jmenuji se Natalie, jsem profesionální tanečnice a vášnivá cestovatelka. Motivuji ženy, aby o svoje ženské tělo pečovaly. Hlavně proto, aby se cítily dobře a náš společný svět byl ve správné rovnováze. Vytvořila jsem techniky a styl tance, který vás provede vnitřní energetickou bránou. Najdete sebe sama hluboko uvnitř a uvolníte vnitřní bloky a napětí. Tancem je postupně odstraníte – transformujete do pohybu. Ukazuji směr, jak pracovat s negativní energii, a využít jí ve svůj prospěch. Můj příběh si přečtete zde. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás eBook ZDARMA : Jak (Ne)komunikovat s energetickými upíry Ke stažení je zde. >> Pokud máte rádi tanec a meditaci, tak vyzkoušejte taneční meditaci zdarma ,ve které zklidníte mysl a posílíte svoji vnitřní pozitivní energii.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů