Co je to meditační Mala

Meditační maly mě fascinovali už na tanečním pobytu na Bali, kde jsem se naučila techniku uzlíkování. Vyrábím Mala šperky také z celé škály barev křemene, semínek Rudrakši a santalového dřeva. Jak se meditační maly používají a co to vlastně je?… Je to opravdu na každé z Vás jak to cítíte. Základní pravidla a čísla se dočtete v tomto odborném článku 🙂

Meditační Mály jsou modlitební růžence složené ze 108 korálků. Používají se zejména v buddhistické a hinduistické kultuře, a to k odpočítávání mantry při meditaci. Mála tedy svým způsobem slouží jako pomyslné počítadlo pro mantry či další rozličné praxe, aby jednotlivá opakování nemusela být počítána jinak. Praxe se opakuje alespoň po jedno protočení celé Meditační Mály. Je doporučováno se otočit u 108. korálku Mály a pokud chcete odpočítávat znovu, pokračovat v protisměru. Součtem číslic 108 navíc získáte číslo 9, které je v buddhistickém světě posvátné. Počet korálků však může být i menší, je tomu tak zejména u Mály nošené jako náramek, který má s 21 nebo 27 korálků. Již po staletí, je však těmto náhrdelníků a náramkům připisováno mnohem více schopností. Samotná meditace přitom ve spojení s minerály uklidňuje tělo i mysl. Číslo 108 má hned několik významů. Existuje 108 Upanišád Sánskritských textů pojednávajících o spojení s vyšším principem. Také se říká, že je v tělě 108 energetických bodů, které dodávají tělu vitalitu. 109. korálek, kterým je mala zakončena je věnován z úcty k učiteli/guru.

Meditační mála je v rozličných částech světa považována také za symbol ochrany. Je proto zvykem, že se Mála náhrdelníky a náramky nosí na krku, nebo obtočené kolem pravého zápěstí. Meditační málu je možné zařadit mezi těch pár doplňku či šperků, které mají hlubokou tradici, jakou mají právě meditační Mály, které i několik století po svém vzniku stále zaujmou svým vzhledem, ale zejména svým významem. Je možné se setkat také s označením Japa Mala či jen Mála nebo Mála korálky jedná se však o pojmenování stejného předmětu. Výraz „Mala“ pochází ze sanskrtu a v překladu znamená náhrdelník nebo věnec.

Jejich cíl se může lišit, ale obecně se korálky používají k zahnání zla a naplnění všech bytostí mírem a blažeností. Buddhistická modlitba mala korálků se používá s úmyslem přinést větší štěstí, radost, laskavost a mír světu. Původ mala korálků je v hinduistickém náboženství. Tento zbožný zvyk se brzy stal i součástí buddhismu.

JAK SI VYBRAT VHODNOU MÁLU?

Pokud se však rozhodnete pro meditační málu z drahého kamene můžete volit mezi tím, který je vhodný pro příslušné znamení dle zvěrokruhu nebo podle kýžených účinků, které jsou již po staletí minerálům připisovány. Malu můžete vybrat také zcela intuitivně 🙂 Podívejte se na naši kolekci.

V dnešní době se Japa Mála korálky používají jako náhrdelníky nebo náramky, tedy jako módní a výrazný šperk, doplněk vhodný pro jakoukoliv příležitost.

Malu můžete nosit na sobě nebo ji nosit v kabelce. Tak či onak by vás měla ochraňovat před negativními okolními vlivy a podporovat vaši duchovní rovnováhu. Důležitý je totiž Váš záměr, nikoliv umístění.
Využívat můžete i její originální potenciál, který by měl znásobit sílu vašich přání a pomoci vám dostat se do stavu hluboké meditace. 

Jak používat Mala náhrdelníky při meditaci

Nastavte pravou dlaň a malu si vložte přes prsty do dlaně tak, aby střapec směřoval směrem k vám. Pamatujte na to, že váš ukazováček by měl směřovat od korálků pryč, protože reprezentuje vaše ego. Pomocí palce přesouvejte postupně od střapce jeden korálek za druhým přes váš prostředníček. Během tohoto pohybu si v duchu odříkávejte svou mantru, cíl, kterého chcete dosáhnout. Mantra může být například prosté slovo „láska“ nebo věta „Já jsem láska.“ Až dojdete k poslednímu korálku maly (stodevátý korálek), který se nazývá gurukorálek, jste hotovi. Pokud se rozhodnete pokračovat dále, malu otočte, a jděte opačně zpět na začátek. Védská tradice praví, že guru korálek by se neměl překračovat.

Nečekejte, že používání maly bude lehké, vyžaduje pevné soustředění. Měl by to však být jen a jen váš intimní okamžik.

Meditační mála je vhodná jako milý dárek, který udělá radost lidem, kteří věří v jeho sílu, stejně tak pro ty, kteří jej použijí jako vkusný módní doplněk, a to jak dřevěný tak i z minerálního kamene dle znamení zvěrokruhu.Jmenuji se Natalie, jsem profesionální tanečnice a vášnivá cestovatelka. Motivuji ženy, aby o svoje ženské tělo pečovaly. Hlavně proto, aby se cítily dobře a náš společný svět byl ve správné rovnováze. Vytvořila jsem techniky a styl tance, který vás provede vnitřní energetickou bránou. Najdete sebe sama hluboko uvnitř a uvolníte vnitřní bloky a napětí. Tancem je postupně odstraníte – transformujete do pohybu. Ukazuji směr, jak pracovat s negativní energii, a využít jí ve svůj prospěch. Můj příběh si přečtete zde. O své poznání se ráda dělím. Napsala jsem pro vás eBook ZDARMA : Jak (Ne)komunikovat s energetickými upíry Ke stažení je zde. >> Pokud máte rádi tanec a meditaci, tak vyzkoušejte taneční meditaci zdarma ,ve které zklidníte mysl a posílíte svoji vnitřní pozitivní energii.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů